események
apps
Kézilabda
Női junior kézilabda Eb - Aranyérmes a magyar válogatott
A magyar válogatott 27-20-ra legyőzte Hollandiát vasárnap a Győrben rendezett női junior kézilabda Európa-bajnokság döntőjében.
Női junior kézilabda Eb - Az oroszok legyőzésével döntős a magyar válogatott
A magyar válogatott 29-27-re legyőzte Oroszország csapatát pénteken a Győrben zajló női junior kézilabda Európa-bajnokság elődöntőjében.
apps
Kosárlabda
Kikapott a magyar férfi kosárlabda-válogatott Hamburgban
A magyar férfi kosárlabda-válogatott felkészülési tornán 83-62-re kikapott a kínai világbajnokságra hangoló házigazda német csapattól Hamburgban péntek este.
A magyar férfi kosárlabda-válogatott Irántól is kikapott
A magyar férfi kosárlabda-válogatott felkészülési mérkőzésen 90-82-re kikapott Irántól, Krétán.
apps
Röplabda
De Brandt szerint tökéletes volt a magyar válogatott felkészülése
Jan De Brandt, a magyar női röplabda-válogatott belga szövetségi kapitánya szerint tökéletesen sikerült csapata felkészülése a jövő pénteken rajtoló budapesti társrendezésű Európa-bajnokságra.
Savaria Kupa - Sima magyar siker a spanyolok ellen
A magyar női röplabda-válogatott 3-0-ra legyőzte kedden a spanyol csapatot a szombathelyi Savaria Kupa nemzetközi felkészülési tornán.
apps
Tenisz
Vancouveri tenisztorna - Babos Tímea az elődöntőben búcsúzott
Babos Tímea az elődöntőben búcsúzott a Vancouverben zajló 100 ezer dollár (28,9 millió forint) összdíjazású keménypályás női tenisztornán.
Torontói tenisztorna - Babosék negyeddöntőbe jutottak
Babos Tímea és Anett Kontaveit negyeddöntőbe jutott a 2,83 millió dollár (833 millió forint) összdíjazású torontói keménypályás női tenisztorna párosversenyében.
apps
Úszás
Junior úszó-vb - Berecz Blanka ezüstérmes 200 méter pillangón
Berecz Blanka révén egy ezüstérmet szereztek a magyarok szerdán, a Duna Arénában zajló junior úszó-világbajnokság második napján.
Junior úszó-vb - Zombori Gábor olimpiai A-szinttel győzött 400 méter gyorson
Zombori Gábor olimpiai A szintet jelentő 3:46.06 perces eredménnyel megnyerte a 400 méter gyorsot a Duna Arénában zajló junior úszó-világbajnokság keddi nyitónapján, amelynek ő volt az egyedüli magyar dobogósa.
apps
Vizilabda
Universiade - Bronzérmes a férfi vízilabda-válogatott
Maratoni ötöspárbajt követően bronzérmes lett a magyar férfi vízilabda-válogatott a felsőoktatásban tanuló sportolók olimpiájának tartott Universiadén.
Universiade - Aranyérmes a női vízilabda-válogatott
A magyar női vízilabda-válogatott 8-7-re legyőzte Olaszország csapatát a felsőoktatásban tanuló sportolók olimpiájának tartott Universiade szombati döntőjében, Nápolyban.
apps
NB I.
Harmadik mérkőzését is elveszítette a Honvéd
A Kisvárda 3-1-re győzött a Budapest Honvéd ellen szombaton a labdarúgó OTP Bank Liga harmadik fordulójában, a Hidegkuti Stadionban.
A Fehérvár hazai pályán kiütötte a Diósgyőrt
A MOL Fehérvár FC 5-1-re legyőzte az egy félidőt emberhátrányban játszó Diósgyőrt a labdarúgó OTP Bank Liga harmadik fordulójában.
apps
öttusa
Öttusa Eb - Demeter Bence hetedik, ezzel olimpiai kvótás
Demeter Bence a hetedik helyen végzett a bath-i öttusa Európa-bajnokságon, ezzel olimpiai kvótát szerzett.
Öttusa Eb - Mind a négy magyar döntős a férfiaknál
Mind a négy magyar sikerrel vette a férfiak csütörtöki selejtezőjét, így Kasza Róbert, Demeter Bence, Regős Gergely és Marosi Ádám is indulhat a szombati döntőben az angliai Bath-ban zajló öttusa Európa-bajnokságon.
apps
atlétika
Gyurátz Réka is az atlétikai Európa-válogatottban
Márton Anita és Wagner-Gyürkés Viktória után Gyurátz Réka is meghívót kapott az atléták Európa-válogatottjába, amely szeptember 9-10-én az Egyesült Államokkal találkozik.
Kilencedik helyen végzett és kiesett a második vonalból a magyar válogatott
Kilencedik helyen végzett a magyar válogatott a norvégiai Sandnesben rendezett atlétikai csapat Európa-bajnokság második vonalának számító 1. osztály küzdelmeiben, így kiesett.
apps
birkózás
Junior birkózó-vb - Vitek Dáriusz is bronzérmet nyert
Vitek Dáriusz a kötöttfogásúak 130 kilogrammos súlycsoportjában bronzérmet nyert a Tallinnban zajló junior birkózó-világbajnokságon.
Junior birkózó vb - Mester Milán bronzérmes
Mester Milán bronzérmet nyert a szabadfogásúak 79 kg-os kategóriájában a tallinni junior birkózó világbajnokságon.
apps
kerékpár
Gemenc Nagydíj - Pelikán János győzött a szombati versenyen
Pelikán János sikerét hozta a 45. Alisca Bau Gemenc Nagydíj nemzetközi országúti kerékpáros verseny szombaton.
Tour de Hongrie - Neilands a végső győztes
Krists Neilands nyerte a Tour de Hongrie országúti kerékpárversenyt, mivel a vasárnapi zárószakaszon megőrizte a sárga trikót, Dina Márton a második, Valter Attila pedig a harmadik helyen végzett.
apps
jégkorong
Jégkorong Visegrád Kupa - Gyetvai siker a nyitányon
A szlovák HC 07 Detva 3-1-re legyőzte a vendég cseh Torax Poruba együttesét a jégkorong Visegrád Kupa szezonnyitó mérkőzésén kedden.
Jégkorong Erste Liga - Tíz csapat szerepel majd az új idényben
Tíz csapat vesz részt a jégkorong Erste Liga 2019/20-as idényében
apps
forma 1
Magyar Nagydíj - Hamilton hetedszer nyert a Hungaroringen
A címvédő és ötszörös világbajnok Lewis Hamilton, a Mercedes brit pilótája nyerte a vasárnap rendezett 34. Forma-1-es Magyar Nagydíjat a Hungaroringen, ezzel növelte az előnyét az összetett pontversenyben.
Magyar Nagydíj - Verstappen pályafutása első pole pozícióját szerezte
Max Verstappen, a Red Bull holland pilótája nyerte a 34. Forma-1-es Magyar Nagydíj szombati időmérő edzését, így a vasárnapi futamot ő kezdheti az élről.
apps
Kamion
Kamion Eb - Kiss Norbert második a szlovákiai zárófutamon
A kétszeres Európa-bajnok Kiss Norbert, a Tankpool24-Mercedes magyar pilótája másodikként ért célba a gyorsasági kamion Eb Slovakiaringen rendezett versenyhétvégéjének vasárnap késő délután rendezett zárófutamán.
Kiss Norbert negyedik és ötödik a Slovakiaringen
A kétszeres Európa-bajnok Kiss Norbert, a Tankpool24-Mercedes magyar pilótája az első futamon ötödik, a másodikon pedig negyedik lett a gyorsasági kamion Eb Slovakiaringen zajló, idei harmadik versenyhétvégéjének szombati napján.
Kiadó: FMS Online media
Szerkesztőség: sportpress@sportpress.hu
Értékesítés: sales@fmsonline.hu